Nacházite se: Hlavní stránka - O společnosti - Profil

Profil společnosti

Společnost Tereos TTD, a. s. je v současnosti největším českým producentem cukru a lihu (jemný, technický, bioethanol). Ve svých šesti závodech ročně vyrobí z cukrové řepy zhruba 300 tisíc tun cukru (cukrovary v Dobrovici a v Českém Meziříčí), 1 milion hl lihu (lihovar Dobrovice - bioethanol, lihovar Chrudim – jemný a technický líh, lihovar Kojetín - velejmný líh). V Balícím centru Mělník se ročně zabalí do spotřebitelského balení více než 90 tis. tun cukru.


 

Historie společnosti sahá až do roku 1831, kdy byla zahájena výroba cukru v cukrovaru Dobrovice. Cukr je zde tedy nepřetržitě vyráběn již více než 180 let. Cukrovar Dobrovice prošel v posledních letech výraznou modernizací a dnes patří mezi největší závody ve střední a východní Evropě.


 

Cukrová řepa jako základní surovina nejenom pro výrobu potraviny (cukr), ale nově i pro výrobu obnovitelné energie (bioethanol) a také pitného lihu je dodávána přibližně 470 pěstiteli z plochy téměř 38 tis. ha.


 

Bioetanolový závod v Dobrovici je vůbec prvním průmyslovým lihovarem na výrobu bezvodého kvasného lihu (bioetanolu) v České republice. Výroba bioetanolu byla zahájena v říjnu 2006.

 

Další informace v sekci:
Zápis v Obchodním rejstříku
Dozorčí rada
Představenstvo společnosti